„Duch w dom”

Oglądaj CAŁY SERIAL:
    (w kolejności emisji)
  1. Bombowa impreza
  2. Lek na depresję
  3. Karty przetargowe
  4. Dobra inwestycja
  5. Kobiece emocje
  6. Szczerość w rodzinie
  7. Rodzinny samochód
  8. Włoskie klimaty

Spokojna dzielnica dużego miasta. W jednorodzinnym domu mieszkają rodzice, trójka dzieci i babcia. 70-letnia seniorka jako jedyna widzi duchy swoich świętej pamięci teściów, które także są lokatorami willi. Jedyną osobą, która widzi duchy Heleny i Jerzego, jest babcia Ola.
Główny bohater Leszek jest skrzypkiem. Pracuje w niewielkim teatrze i uczy w szkole muzycznej. Jego żona Beata to nauczycielka matematyki w liceum. Wspólnie wychowują 14-letnią Julię, 10-letnią Kaśkę i sześciolatka Kacperka. Babcia cierpi na sklerozę oraz niedosłuch i wie, jak wykorzystać swoje przypadłości, żeby skutecznie manipulować bliskimi osobami.
Z rodziną sąsiadują dobrze sytuowany dentysta Marek z żoną Karoliną, niedocenianą aktorką, oraz Kazimierz - właściciel komisu samochodowego. Lubi filozofować. Jego przeszłość jest pełna tajemnic, podobnie jak teraźniejszość. Czasem na podwórku sąsiada parkują jakieś "wyjątkowe okazje", choć komis jest gdzie indziej.
Duchy często namacalnie wpływają na świat materialny, pomagając mieszkańcom w rozwiązaniu problemów. Niekiedy mącą w głowie babci, której działania odbijają się na rodzinie. Prym wiedzie duch teściowej, która za wszelką cenę stara się kierować byłą synową i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Bo kto powiedział, że po przejściu do wieczności ludzie zmieniają się na lepsze? [FilmPolski.pl]

Produkcja: 2010
Premiera TV: 5 kwiecień 2010

Reżyseria:


Muzyka:
(opracowanie muzyczne)

Obsada:
babcia Ola, matka Leszka

duch Heleny, teściowej babci Oli

duch Jerzego, teścia babci Oli

Beata Wierzbicka, żona Leszka

Leszek Wierzbicki

Julia, córka Beaty i Leszka

Kasia, córka Beaty i Leszka

Kacper, syn Beaty i Leszka

gangster Kazimierz, sąsiad Beaty i Leszka

perkusita, kolega Leszka

muzyk Lutek, kolega Leszka

klarnecista, kolega Leszka

i inni

KOMPLETNA OBSADA NA STRONACH POSZCZEGÓLNYCH ODCINKÓW


Notatki:
Odcinki nie posiadają numeracji. Kolejność według dat emisji.
Premierowy odcinek był emitowany w Wielkanocny Poniedziałek o godz. 20:20, kolejne odcinki miały być emitowane od 14 kwietnia co środę o 20:25. Jednak z uwagi na katastrofę smoleńską emisja kolejnych odcinków została przesunięta i była kontynuowana dopiero od 28 kwietnia 2010 r., a w dwóch ostatnich tygodniach emisji pokazywano po dwa odcinki.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.190105

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz